В останні роки діагностичні можливості в області дерматоонкології істотно зросли. На сьогоднішній день є можливість не тільки дослідити одну родимку, але і створити цілу карту поверхні шкірних покривів людини.

Йдеться про такий метод діагностики, як картографія. Основна мета дослідження полягає в проведенні ретельного огляду шкіри людини, результати якого фіксуються у вигляді фотографії. Дана послуга доступна далеко не в кожному дерматологічному центрі, так як відноситься до числа інноваційних.

blank

Картографія проводиться з використанням якісного німецького обладнання, яке відповідає всім світовим стандартам. Апарат оснащений спеціальними програмами, що дає можливість виключити людський фактор під час діагностики.

При звичайній дерматоскопії лікар самостійно візуалізує новоутворення, фіксує його розміри, форму, локалізацію. В такому випадку завжди присутній ризик невеликих похибок. Що стосується апаратної діагностики за допомогою Automated Total Body Mapping, цифрової дерматоскопії, то весь процес обстеження строго контролюється комп’ютерними програмами, що виключає можливість помилки.

blank

Для чого потрібна картографія?

Передова технологія АТВМ з автоматичною фіксацією всіх утворень шкірних покривів людини включає в себе два етапи:

  • фотографія всієї поверхні шкіри, що дає можливість точно визначити і “запам’ятати” розташування родимок і інших утворень;
  • цифрова дерматоскопія, завдяки якій лікар отримує повну інформацію про досліджуване утворення, а саме його клітинний склад, точний розмір, забарвлення, форму, рельєф поверхні.

На сьогоднішній день жоден інший метод діагностики не показав таку високу інформативність, як FotoFinder, так як він здатний фіксувати осередки розміром до 0,9 мм.

blankДослідження триває близько 3-х хвилин, протягом яких апарат візуалізує мінімальні зміни на шкірі. FotoFinder дає можливість не тільки первинно виявити утворення, але й допомогти лікарю відстежити динаміку через деякий час. Ще одна перевага АТВМ – можливість апарату візуалізувати непомітні оку зміни на шкірних покривах, попередити лікаря про появу нової родимки на тілі.

Як проводиться картографія?blank

Діагностика за допомогою апарату FotoFinder bodystudio ATBM проводиться в спеціальному кабінеті. Зазвичай підготовка до обстеження має на увазі лише повна відмова від нанесення на шкіру косметичних засобів в день діагностики.

Насамперед людині необхідно зняти з себе весь одяг, що необхідно для дослідження кожної ділянки тіла. Потім потрібно слідувати вказівкам фахівця, які мають на увазі зміна положення тіла в залежності від етапу картографії.

Як тільки система зафіксувала всі утворення на шкірних покривах, лікар отримує повну картину про кожне з них. На підставі результатів діагностики він встановлює характер кожного вогнища (доброякісний/злоякісний), а також визначає ризик виникнення злоякісної пухлини деяких з них.

Всі дані обстеження записуються в електронному вигляді, завдяки чому при подальших дослідженнях лікар зможе відстежити динаміку змін, спираючись на раніше отримані результати.

Носій інформації пацієнт отримує на руки і, при бажанні, може проконсультуватися з будь-яким іншим лікарем. Частота діагностики залежить від наявності підозр лікаря на предмет малігнізації будь-яких новоутворень. У більшості випадків повторна картографія проводиться через рік.

Назва послуги
Ціна, ₴
Картування родимок на FotoFinder Bodystudio ATBM
3500
Play Video