Київ, вул. Братиславська, 14-Б
Київ, вул. Волоська, 51/27
service image

Mohs хирургия

Микрографическая хирургия по Моосу (Mohs micrographic surgery) - это «золотой стандарт» хирургического лечения самых распространенных типов рака кожи, таких как базалиома и плоскоклеточная карцинома.

Запис онлайн

Mohs хірургія в MyDerm

Мікрографічних хірургія є на сьогодні найкращим варіантом лікування раку шкіри. Таке втручання дозволяє досягти максимального відсотка лікування при базаліома, сквамозно-клітинної карциноми, меланоми. У разі первинної пухлини ефективність такого хірургічного втручання досягає 99%, а при рецидивних осередках ураження - не менше 93%.

Суть методу полягає в поетапному висічення пухлини з обов'язковим гістологічним контролем кожної маніпуляції. У клініках Америки, Ізраїлю та інших країн з високорозвиненим рівнем медицини хірургія Mohs прийнята в якості еталону мікрографічних втручання і з успіхом застосовується для повного лікування раку шкіри.

Коли використовується метод Моса

Операція з використанням методу Моса виконується:

 • при наявності рецидиву пухлини, яка глибоко проникла в здорові тканини за допомогою множинних тяжів;
 • у хворих з проявами імунодефіциту будь-якої етіології, яким життєво необхідно уникнути найменших ризиків інфікування післяопераційного поля;
 • у випадках локалізації новоутворення в лицьовій частині - навколо очей, на носі або вухах, в носо-губної зоні.

Як проходить операція

Метод Мооса дозволяє проводити операцію в умовах стаціонару короткотривалого перебування, а в деяких випадках і амбулаторно. Втручання проводиться під місцевою анестезією і не припускає тривалого відновлення. Все відбувається в кілька етапів:

 • I етап: висічення видимої частини новоутворення. Лікар візуально визначає краю пухлини і видаляє її, не зачіпаючи здорові тканини.
 • II етап: виявлення відростків. Проводиться мікроскопічне дослідження посіченого матеріалу.
  Вилучені тканини розрізають на пласти, які досліджуються під мікроскопом для визначення чистоти країв. Якщо по периметру знаходять ракові клітини, це означає, що є тяжі - відростки, що йдуть в товщу здорових тканин. Операція в такому випадку вимагає продовження.
 • III етап: видалення тяжів. На початковому етапі висічення пухлина розмічається за спеціальною шкалою, це дозволяє в подальшому точно визначити місце розташування тяжів. Звіряючись з картою-схемою, хірург продовжує видалення пухлини, але тільки в тих частинах, де є відгалуження.
 • IV етап: вторинне мікроскопічне дослідження. За аналогією з другим етапом знову посічені тканини досліджуються під мікроскопом. При виявленні атипових клітин на кордонах рани операція триває.

Третій і четвертий етапи операції повторюються до тих пір, поки вивчення тканин під мікроскопом не покаже, що пухлина видалена повністю. Після досягнення чистих країв порожнину зашивається, а при значних пошкодженнях проводиться пластика для її закриття.

Весь процес зазвичай займає близько 4-6 годин, але заздалегідь передбачити точну тривалість неможливо. Це залежить від того, наскільки глибоко поширилася пухлина, і яка кількість циклів доведеться повторити.

Операція Mohs дозволяє ефективно видаляти ракові клітини, проникаючі вглиб тканин, при цьому обсяг резецируемой тканини максимально скорочується, а ймовірність рецидиву зменшується. Важлива також і естетика - в результаті застосування методу Мооса вдається зберегти функціональність і зовнішній вигляд післяопераційної зони.

Результаты лечения

service slider image
 • Результат услуги
 • service slider image
 • Результат услуги
 • service slider image
 • Результат услуги
 • Запис онлайн

  Запис на прийом

   Докладніше